Becutan сет за ден

Becutan сетот за ден се состои од кутија со четири производи кои се одличен избор за почетна нега и хигиена на вашето малечко, во текот на целиот ден. 

  • Шампон и пенливо средство за капење Becutan 2 во 1 (200 ml) – збогатен со комбинација на активни материи од природно потекло, кои имаат благо дејство и кои овозможуваат двојната намена на производот во целост да биде приспособена кон потребите на детската кожа и коса.
  • Млеко Becutan Sensitive за нега на чувствителна кожа (200 ml) – со потхранувачко дејство, благодарение на комбинацијата на состојки како што се шеа-путерот, бадемовото масло и глицеринот, кои лесно навлегуваат во површинските слоеви и овозможуваат длабока хидратација на бебешката кожа.
  • Детски сапун Becutan (90 g) – темелно ја чисти и ја негува детската кожа. Внимателно избалансираната pH-вредност и оптималната количина глицерин ја штитат кожата од сушење.
  • Влажни марамчиња Becutan со камилица (20/1) – обезбедуваат темелна хигиена и тонизација на детската кожа. Хидратантната емулзија, која, исто така, содржи екстракт од камилица, ја штити кожата од сушење и од иритација. Се препорачуваат за употреба и кај возрасни со чувствителна кожа.

За вас или за подарок - изберете Becutan сет за ден!

ДОСТАПНОСТ

/
Becutan сет за ден