Becutan инстант чај од сладок анасон и камилица

По втор месец од раѓање.

Инстант чај кој содржи екстракти од специјално одбрани билки со потврден квалитет. Во составот влегуваат лесно сварливи шеќери – сахароза и глукоза, екстракт од плод од сладок анасон, екстракт од цвет од камилица и етерично масло од плод од сладок анасон.

Деjство: Слаткиот анасон и камилицата имаат карминативно и спазмолитично деjство. Тие го стимулираат лачењето желудочен сок и jа подобруваат перисталтиката, со што го подобруваат варењето на храната (таа подобро се разградува и се ресорбира). Воедно, го помагаат и отстранувањето гасови од системот за варење, при што се намалува надуеноста на цревата и се смируваат грчевите. Цветовите од камилица, заради компонентите што ги содржат во етеричното масло, имаат и противвоспалително и антимикробно деjство. На камилицата и се припишуваат и своjства за олеснување на искашлувањето, а, исто така, таа деjствува благоприjатно и при несоница и при состоjби на вознемиреност.

Производот не содржи вештачки бои, ароми, конзерванси и млечни протеини.

Без глутен.

Начин на употреба:

Доенчиња: 5 g инстант чаj се раствораат во 100 ml свежо зовриена, млака вода или во млеко. Мали деца: 5 - 10 g инстант чаj се раствораат во 100 - 200 ml млака вода или во млеко. Се препорачува секогаш да се користи свежо приготвен чаj, изладен на телесна температура и без додаток на шеќер. Дневна препорачана доза: 2 пати на ден по 50 до 100 ml свежо приготвен чаj, наjмалку половина час пред доење или пред оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Пакување: - 200 g во цилиндрична кутија со практичен начин на отворање - 20 кесички од 5 g за уште поедноставна употреба.

Неодоливо сладок и вкусен напиток за нашите наjмили!

ДОСТАПНОСТ

Достапен е во пакување од 200 g, во дознa со практичен начин на отворање, како и во пакување од 20 кесички со прилагодена доза од 5 g за уште поедноставна употреба.
Becutan инстант чај од сладок анасон и камилица